Ayak Sağlığı

Küçük ayaklar sağlıklı büyümesi için bizler, kullandığımız materyallere özen göstererek ve ortopedi konusunu ciddiye alarak sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmaktayız. Ürünlerimiz, sadece ve sadece saf deriden, suya ve rüzgâra dayanıklı ve de hava sirkülâsyonunu sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Çocuğunuza ayakkabı alırken nelere dikkat etmelisiniz!
Çocuklar, ayakkabı seçimlerinde, sağlık konusundan ziyade ayakkabının estetik yönüne dikkat ederler. Ayak sağlığını içeren konular ise, ebeveynlerin ve bizlerin kontrolü altında sağlanmalıdır.
Ayak sağlığını büyük ölçüde etkileyen faktörler arasında ayak ölçüsü yer almaktadır. Alınan ayakkabı ölçüsü doğru olup olmadığını anlamak için günümüzde birçok bilimsel yöntem vardır fakat en kolay yol şudur ki; ayakkabı arka bitim noktası ile çocuğunuzun topuk sırtı arasında bir işaret parmağı girecek kadar yer kalmalıdır, lakin ayakkabı, çocuğunuzun ayağını farklı açılardan sıkmıyor veya kasmıyor ise.

Ayakkabı ölçüsü normalinden büyük olmamasına dikkat etmelisiniz, çünkü ayak ayakkabı içinde ileri geri veya sağa sola kaydığı takdirde ayakta kabarcıklar oluşur. Ayakkabının küçük olması ise, ayak yapısını, kemikçikleri veya vücut duruşunu olumsuz etkileyebilir. Özellikle büyüme çağlarında bu konuyu ciddiye almak gerekmekte. Aksi takdirde ayakta zamanla deformasyonlar veya hastalıklar meydana gelebilir ki, bu durum ileriki yaşlarda ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir.

 

Ortopedik ayakkabılarda, duruşu destekleyen iç tabanla birlikte eklem yerlerini ve hatta iç organlarını destekleyen yastıkçıklar mevcut. Ayak tabanında bedendeki organlara bağlı tüm sinirlerin burada sonladığı bir doğrudur. Bu noktalara her baskı yaptığımızda organlarımız harekete geçer ve düzgün çalışır.


lang_flag_tr lang_flag_en lang_flag_de